Достапни линкови

Српскиот претседател Николиќ во посета на Македонија


српскиот претседател Томислав Николиќ

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска во Битола, како што е најавено, ќе оствари средба со српскиот претседател Томислав Николиќ. Тој е во работна посета на Македонија како дел од одбележувањето на 100 годишнината од битката на Кајмакчлан за време на Првата светска војна. За таа цел Николиќ престојуваше и во Грција.

XS
SM
MD
LG