Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 16, а дневната од 26 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до 13, а дневната до 31 степен.

XS
SM
MD
LG