Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија стабилно, суво и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температурата ќе се спушни од 7 до 16, а највисоката дневна преку денот ќе достигне од 26 до 33 степени. Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 29 степени.

XS
SM
MD
LG