Достапни линкови

Бан Ки Мун: разочаран сум од многу светски лидери


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изјави дека бил разочаран од многу светски лидери кои, како што рече, повеќе сакале да останат на власт отколку да им го подобрат животот на граѓаните. Тој додаде дека не разбира зошто Сирија е „заложник на судината на еден човек“, односно на претседателот Башар ал Асад. Според Бан Ки Мун, повеќе светски лидери биле премногу претпазливи кога биле во прашања човековите права.

XS
SM
MD
LG