Достапни линкови

Земјотрес од 6 степени ја погоди Колумбија


Земјотрес со сила од 6 степени го погоди северозападниот дел на Колумбија, соопшти американскиот Геолошки институт, наведувајќи дека епицентарот бил на 130 километри северозападно од Меделин и на длабочина од 72 километра. Засега нема извештаи за жртви или штети.

XS
SM
MD
LG