Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала, а попладне во планинските делови со малку зголемена облачност. На запад од земјата ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува и слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 24 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со мала, а попладне со зголемена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

XS
SM
MD
LG