Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 28 степени.

XS
SM
MD
LG