Достапни линкови

Нов земјотрес во Скопје


Вечерва во 19.53 минути во Скопје се почуствува нов земјотрес со јачина од 4 степени. Скопско и околината од вчера утрината го погодија повеќе земјотреси а најсилниот беше регистриран околу 15.00 часот со јачина од 5,3 степени. Предизвика материјални штети.

XS
SM
MD
LG