Достапни линкови

Послаб земјотрес повторно во Скопје


Послаб земјотрес претпладнето во 11 часот и 50 повторно беше почувствуван во Скопје и околината.

Според Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ, земјотресот бил со магнитуда од 2,3 според Рихтеровата скала, почувствуван во Скопје и околината со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Денешниот земјотрес е дел од серијата потреси што го погодија Скопје и околината во изминатото деноноќие.

Сизмолошката опсерваторија при ПМФ информира дека во текот на вчерашниот ден биле регистрирани 12 земјотреси.

XS
SM
MD
LG