Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Утринакста темепартура ќе се движи од 11 до 17, а максималната од 24 до 29 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

XS
SM
MD
LG