Достапни линкови

Русија одржува воена вежба на Крим


Русија за време на последната фаза од големата воена вежба на анектираниот Кримски полуостров распореди крстосувачки ракети, лансирни рампи и системот за против - ракетна одбрана Ц-400. На настанот беа поканети и новинари кои може да видат како се одвиваат вежбите. Големата воена вежба „Кавказ-2016“, започна оваа недела во јужна Русија и во Крим, а на неа учествуваат 120 илјади војници.

XS
SM
MD
LG