Достапни линкови

Додик не се откажува од референдумот


Република Српска не се откажува од референдумот, изјави денеска претседателот Милорад Додик, по состанокот со амбасадори во Бањалука.

Амбасадорите побарале одлагање на референдумот, на што Додик им одговорил дека нема да има одложување и оти референдумот ќе се одржи, јавуваат српски медиуми.

Референдумот треба да се одржи на 25 септември.

XS
SM
MD
LG