Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 17 до 25 степени. Во скопското подрачје ќе има врнежи од дожд со променлив интензитет, ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.

XS
SM
MD
LG