Достапни линкови

Расте бројот на загинати во нападите во Кабул


Во бомбашките напади во Кабул во близина на Министерството за одбрана на Авганистан загинаа повеќе од 24 луѓе, а 90 се повредени. Авганистанските власти велат дека станува збор за бомбаши самоубијци кои се разнеле еден по друг во областа во која имало многу народ. Портпаролот на талибанците на Твитер напиша дека цел на првиот напад било Министерството за одбрана, а на вториот полицијата.

XS
SM
MD
LG