Достапни линкови

Пожар во украинската телевизија Интер, нема повредени


Украинската телевизиска станица Интерво Киев ја зафати пожар, откако дваесетина демонстранти пред зградата на оваа телевизија запалиле автомобилски гуми. Според тамошните медиуми, во пожарот немало повредени. Телевизиската станица Интер повеќето украинци ја сметаат за проруска.

XS
SM
MD
LG