Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Авганистан 35 жртви


Најмалку 35 луѓе загинаа кога патнички автобус се судрил со танкер кој носел гориво во јужниот дел наАавганистан. Авганистанските власти соопштија дека сообраќајната несреќа се случила во покраината Забул, а автобусот патувал дод Кандахар во Кабул. Најмалку 25 лица се наоѓаат во тешка и критична состојба. Локалните власти соопштија дека и автобусот и танкерот се виновни за несреќата.

XS
SM
MD
LG