Достапни линкови

Четири жртви во поплавa во Иран


Најмалку четири луѓе загинаа во поплавите во северен Иран предизвикани од обилните врнежи од дожд. Иранските медиуми јавија дека еден брачен пар и нивното дете се удавиле во покраината Голестан. Во истата покраина умрела и 70 годишна жена од удар на гром додека работела на отворено во нејзиното село. Властите соопштија и дека патиштата се блокирани во покраината.

XS
SM
MD
LG