Достапни линкови

Во Србија уапсен хрватски разузнавач


Оперативците на српската Безбедносна информативна агенција (БИА) во Белград уапсија хрватски разузнавач.

Уапсениот е агент кој имал државјанство и на Србија и на Хрватска, а работел за хрватската разузнавачка служба

Акцијата е спроведена во соработка со Високото јавно обвинителство во Белград.

XS
SM
MD
LG