Достапни линкови

Починал претседателот на Узбекистан


Претседателот на Узбекистан, Ислам Каримов, починал, јави Ројтерс, повикувајки се на дипломатски извори. Каримов, во минатата сабота, имал мозочен удар и од тогаш беше во болница.

Официјална потврда за смртта на Каримов сеуште нема.

XS
SM
MD
LG