Достапни линкови

Претседателот на Узбекистан во критична состојба


Ислам Каримов

Руската новинска агенција РИА јави дека властите во Узбекистан денеска издале соопштение во кое се наведува дека претседателот Ислам Каримов бил во критична состојба по претрпениот мозочен удар. Во соопштението се додава дека тој бил хоспитализиран на 24 август, но оти во изминативе 24 часа неговата состојба, според докторите, станала критична.

XS
SM
MD
LG