Достапни линкови

Новиот шеф на мисијата на ЕУ Жбогар во Скопје


Самуел Жбогар

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов претпладнето ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор, шеф на Делегацијата на Европската унија Самуел Жбогар. Тој денеска ќе се сретне и со претседателот на Собранието на Македонија, Трајко Вељаноски.

XS
SM
MD
LG