Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а ќе дува умерен повремено и засилен ветер од североисточен правец. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

XS
SM
MD
LG