Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и дождливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места во попладневните часови ќе има повремено пороен дожд проследен со грмежи, краткотрајно засилен ветер и појава на град. Претежно нестабилно ќе биде на југот од земјата. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје претпладне времето ќе биде нестабилно со зголемена облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 30 степени.

XS
SM
MD
LG