Достапни линкови

Во Киргистан нападната кинеската амбасада


Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев и нареди на владата да ги подигне антитерористичките мерки на повиоко ниво во главниот град Бишкек, но и низ целата земја, по нападот врз Амбасадата на Кина во земјата. Во експлозијата на автомобил бомба пред влезот на Амбасадата, загинал возачот, а повредени се тројца вработени во Амбасадата. Повредените биле Киргистанци.

XS
SM
MD
LG