Достапни линкови

Безбедносните служби следат можни закани


Архивска фотографија - Седница на собраниската Комисија за надзор над работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање.

Надлежните служби тврдат дека ги следат сите можни безбедносни закани. Денеска на собраниска седница на Комисијата за надзор на работата на телата за безбедност и разузнавање, безбедносните власти потврдија дека се следат сите закани, особено од тероризам и од бегалската криза, рече претседателот на собраниската Комисија Хари Локвенец. Седницата беше затворена за новинари, а Локвенец рече дека побарале од властите не само да се следи состојбата, туки и да се преземат поинтензивни мерки за спречување или неутрализирање на можните опасности.

XS
SM
MD
LG