Достапни линкови

Руски новинар пронајден мртов во Украина


Рускиот новинар Александар Шчетинин е пронајден мртов во својот стан во Киев, соопшти украинската полиција.

Шчетинин е пронајден во неговиот стан, со прострелна рана во главата.

Пронајден е пиштол со соодветни куршуми, а влезната врата била заклучена.

Полицијата би можела овој случај да го прогласи на самоубиство, со оглед дека е пронајден еден меил кој Шчетинин им го испратил на своите колеги, а во кој пишува дека размислува за самоубиство

XS
SM
MD
LG