Достапни линкови

Трамп вети депортирање на илегалните имигранти


Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп вели дека ќе започне депортирање на илегалните имигранти, ако тој победи на изборите во ноември. "На првиот ден, јас ќе започнам да ги депортирам илегалните имигранти од оваа земја - вклучувајќи и стотици илјади илегални имигранти кои се пуштени на слобода под администрацијата на Обама-Клинтон", изјави Трамп на митингот во Ајова. Против кандидатот на Трамп, поранешната прва дама Хилари Клинтон, беше државен секретар на САД за време на првиот мандат на претседателот Барак Обама. Новиот претседател ќе биде инаугуриран на 20 јануари.

XS
SM
MD
LG