Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со слаб ветер


Времетово Македонија ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 26 до 32 степени.

Во Скопје сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

Во наредните денови следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата ќе биде во постепен пораст. Утре се очекува температурата да се движи од 27 до 33, а во првите денови од наредната недела и до 35 Целзиусови степени.

XS
SM
MD
LG