Достапни линкови

Орбан - ЕУ треба да има заедничка армија


Европската унија треба да создаде заедничка европска армија, рече премиерот на Унгарија Виктор Орбан. Тој е жесток критичар на политиката на ЕУ за мигрантите. Орбан вели дека безбедноста треба да и биде приоритет на Унијата. Тој денеска присуствуваше на состанокот на лидерите на земјите членки на ЕУ од Централна Европа со германската канцеларка Ангела Меркел во Варшава.

XS
SM
MD
LG