Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје променливо облачно со повеќе сончеви период и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

XS
SM
MD
LG