Достапни линкови

Турција предупреди за опасност од напади на аеродромите


Турската полиција до сите аеродроми во земјата денеска испрати предупредување за опасност од самоубиствени терористички напади.

Во предупредувањето се препорачува обезбедувањето на аеродромите да ги засили проверките на патниците, а посебно внимание да обрне на жените, децата, инвалидите и возрасните луѓе.

Во самоубиствен бомбашки напад на свадба во јужна Турција во саботата загинаа над 50 луѓе.

XS
SM
MD
LG