Достапни линкови

Заев очекува лидерска на 31 август и избори во декември


Претседателот на СДСМ Зоран Заев очекува лидерска средба на 31 август и избори во декември. Тој ваквите ставови ги изразил на средбата со амбасадорот на Република Словачка Мартин Безак на која разговарале за политичката ситуација во Македонија и реализацијата на преземените обврски за паралментарните избори.

Амбасадорот Безак, како претставник на земјата којашто сега претседава со Европската унија, изразил надеж дека во Македонија ќе се одржат демократски избори што ќе донесат демократски прогрес на државата кон ЕУ.

XS
SM
MD
LG