Достапни линкови

Расте бројот на жртви од земјотресот во Италија


Нaјмалку 38 луѓе загина во силниот земјотрес во централна Италија, соопштија властите. Тие очекуваат бројот на жртви да расте. Од италијанската Агенција за цивилна заштита велат дека се уште многу луѓе се водат за исчезнати, а спасувачките тимови продолжуваат да бараат преживеани под урнатините. Земјотресот беше со јачина од 6,2 степени.

XS
SM
MD
LG