Достапни линкови

Попоски: Не за името, туку за подобрување на соработката со Грција


Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска пред почетокот на работниот состанок на шефовите на Дипломатско-конзуларните претставништва на Македонија рече дека во фокусот на средбата ќе бидат регионалните предизвици и соработка. Тој не очекува со неговиот грчки колега да зборува со спорот со името, туку за подобрување на односите меѓу двете држави.

XS
SM
MD
LG