Достапни линкови

Косово - Противници на спогодбата со Црна Гора не мируваат


Во дворот од Радио-телевизија Косово (РТК) во Приштина синоќа била фрлена рачна бомба, соопшти денеска косовската полиција, а одговорноста за нападот ја презедоа активисти кои се противат на потпишувањето на спогодбата за демаркација на границата со Црна Гора. Во нападот нема жртви, а имало мали оштетувања на предавателите, но немало прекин во емитирањето на програмата.

XS
SM
MD
LG