Достапни линкови

Саркози пак сака да биде претседател на Франција


Поранешниот француски претседател Никола Саркози најави дека ќе се кандидира на претседателските избори кои треба да се одржат следната година.

„Донесов одлука да се кандидирам за претседател на изборите во 2017. Чуствувам дека имам сила да ја водат оваа битка низ турбулентно време во нашата историја“, напиша Саркози на својот профил на Фејсбук.

Саркози, кој има 61 години, изгуби на изборите во 2012 од неговиот против кандидат Франсоа Оланд.


XS
SM
MD
LG