Достапни линкови

Ерменија ги отфрли жалбите на вооружената група


Судот во Ерменија отфрли жалби поднесени од дел од членовите на вооружената група која две недели држеше под опсада полициската станица во Ереван минатиот месец. Дел од одбраната на членовите на групата ги отфрлаат обвиненијата и се противат на тоа обвинението да е исто за сите членови на вооружената група. Тие бараат нивните акции да се третираат одвоено. Вооружената група ја зазеде полициската станица на 17 јули, а тројца полицајци загинаа во додека траеше опсадата.

XS
SM
MD
LG