Достапни линкови

Тачи дава предност на правото, пред политиката


„Кога правото зборува, политиката треба да молчи“, кусо прокоментира претседателот на ДПА, Мендух Тачи, по распитот во СЈО, оти како што рече ова не се моменти во кои треба да се даваат изјави. Денеска на распит во Специјалното обвинителство е и поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, а сега член на ДИК, Силвана Бонева, а се очекува и претседателот на ПЦЕР Самка Ибраимовски.

XS
SM
MD
LG