Достапни линкови

Завршија Олимписките игри во Рио де Жанеиро


Тропска бура и чувство на меланхолија, но и на гордост ја одбележаа церемонијата на затворањето на 31 Летни Олимписки игри во Рио де Жанеиро. Тоа беше и израз на бразилката колективна воздишка на олеснување откако првата Олимпијада во Јужна Америка беше проследена со многу контроверзи и проблеми.

XS
SM
MD
LG