Достапни линкови

Времето денеска: сончево со можно локално невреме


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, со интензивен пороен дожд силни електрични празнења и силен ветер. Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG