Достапни линкови

Во Кичевско улиците проодни, оштетени куќи


Во Кичево по невремето што синоќа го зафати овој регион, се расчистени сите пратни правци и се проодни.

Во невремето што го зафати Кичевско синоќа според првичните проценки предизвика оштетување на некои куќи, на кои, според информацијата од Општината денеска ќе се утврдува колкава е штетата.

Комуналното претпријатие, како што соопштуваат од Општината, интервенираше на улиците кои беа полни со вода и денеска сите патни правци се проодни.

XS
SM
MD
LG