Достапни линкови

Путин назначи свој преставник во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Дмитриј Иванов за специјален пратеник на претседателот за трговски и економски врски со Украина. Предлогот тој да биде претставник во Украина го даде премиерот Дмитриј Медведев.

Ливанов од 2012 работеше како министер за образование. На негово место доаѓа Олга Василјева. Таа отсега ќе ја врши должноста министер за образование, а досега беше претседател на Управата за јавни проекти.

XS
SM
MD
LG