Достапни линкови

МВР во камион откри 40 мигранти од Сирија


Четириесет мигранти од Сирија, повеќето деца, биле откриени синоќа во камион во близина на селото Долни Балван на патот Штип-Кочани.

МВР соопшти дека при контрола на товарното возило биле пронајдени 40 мигранти. Мигрантите се однесени во полициска станица во Штип, а во текот на денешниот ден ќе бидат префрлени во прифатниот центар во Гевгелија. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за целосно расчитување на случајот.

XS
SM
MD
LG