Достапни линкови

Петте дена кога беше „убиен“ СССР


Пред 25 години, августовскиот обид за државен удар во тогашниот Советски Сојуз, требаше да донесе негово зацврстување. Наместо тоа, доведе до распаѓање на СССР.

XS
SM
MD
LG