Достапни линкови

Десетина тешко повредени во железничка несреќа во Франција


Најмалку десет луѓе се сериозно повредени, а повеќе од 50 имаат полесни повреди во денешната железничка несреќа во Монпеље на југот на Франција, соопштија спасувачките екипи. Регионален воз удрил во дрво кое паднало на шините по невремето што го зафатило тој регион. Пристапот до местто на несреќата бил отежнат од невремето.

XS
SM
MD
LG