Достапни линкови

Напад на полициска станица во Русија


Двајца мажи вооружени со пушки и секири нападнале полициска станица надвор од Москва, соопштија тамошните власти. Еден од напаѓачите е убиен по нападот, а вториот бил ранет, соопшти портпаролот на Истражниот комитет на Русија. Во нападот биле повредени и двајца сообраќајни полицајци. Мажите ја нападнале станицата, откако претходно возилото со кое се превезувале било запрено за рутинска проверка.

XS
SM
MD
LG