Достапни линкови

Времето денеска делумно облачно и топло


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево сo умерена облачност. Ќе дува слаб наместа умерен ветер во западните делови од југозападен, а во останатите делови ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје сончево со мала доумерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

Во четврток и во петок ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и појава на локален дожд и ретки грмежи. За време на викендот повторно се очекува стабилно и топло време.

XS
SM
MD
LG