Достапни линкови

Ќе се унапредува економската соработка меѓу Македонија и Косово


Косовската министерка за трговија и индустрија Хикмете Бајрами денеска ќе допатува во Скопје. Таа ќе се сретне со македонскиот министер за економија Дритон Кучи.

Тема на разговорите ќе бидат унапредувањето на економската соработка, трговската размена и соработката на полето на инвестициите, соопшти Министертвото за економија.


XS
SM
MD
LG