Достапни линкови

Времето сончево и топло


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 28 до 35 степени.

Во Скопје слично време, сончево, потопло и со мала облачност. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

До среда времето ќе биде стабилно со благ пораст на температурата. Во четврток и во петок ќе има зголемување на облачноста и услови за локален дожд претежно во попладневните часови. За време на викендот се очекува стабилно и топло време со температура и до 38 степени на југоистокот од земјата.

XS
SM
MD
LG