Достапни линкови

СЈО ја интензивира работата


Од Специјалното јавно обвинителство соопштија дека во периодот што следи обвинителството ќе го посетат многу лица кои со своите искази ќе помогнат во разјазнување на околностите во постапките отворени овој период од страна на СЈО. Специјалната обвинителка Катица Јанева вели дека постапките се однесуваат на досега објавените и необјавени неовластено прислушкувани разговори. Но заради тајноста на предистражната постапка, поконкретни детали нема да се откриваат, вели Јанева.

XS
SM
MD
LG